3 psychologické hry, které muži hrají, aby otestovali ženy, které milují

Foto: Unsplash

3 psychologické hry, které muži hrají, aby otestovali ženy, které milují

Proč muži testují ženy? Podle Roberta Creeleyho, který napsal báseň "Z lásky", to může souviset s nekontrolovatelnou dvojznačností pocitu zamilovanosti.

Proč by muž hrál psychologické hry, aby otestoval ženu, kterou miluje?

Možná muži testují ženy proto, že se cítí bezmocní, a dělají to proto, aby zjistili, jestli vás jeho nedostatky přimějí odejít.

V prvních třech strofách básně Roberta Creeleyho stojí: "Včera jsem chtěl mluvit o tom, ten smysl nad jiné pro mě důležitý, protože všechno, co vím, pochází z toho, co mě učí. Dnes, co je to nakonec tak bezmocné, jiné, zoufá si nad svým vlastním výrokem, chce se odvrátit, donekonečna se odvracet."

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Hovoří o tom, jak se pocit lásky neustále mění a jak je zcela nepopsatelný, dokud se pocit nezmění. Dále pak říká, jak se díky tomuto chápání cítí bezmocný a že bezmocnost může někdy vést k tomu, že se člověk chce svých citů úplně zříci.

Láska v biblickém smyslu může být aktivní volbou, tj. miluj bližního svého a podobné pasáže. Ale romantická láska není volbou, a to ji děsí. Spíše se nám přihodí, než že by byla něčím, co bychom si vytvořili. Je zcela mimo naši kontrolu. Právě o tom mluví Creeley, když hovoří o pocitu bezmoci.

Nikdo nemá rád pocit bezmoci. Nikdo z nás nechce sedět se založenýma rukama a nechat věci, aby se nám děly. Zvláště když jde o tak silný pocit, jako je láska. Láska je tak majetnická a prvořadá, že jakmile nás konečně ovládne, její prchavost v nás může vyvolat strach, že ji ztratíme.

Zapomínáme, jak jsme kdysi žili, a nikdy nepoznáme její dobyvačnou náruč. Jak se před možností této ztráty chráníme? Muži a ženy se snaží v těchto pocitech orientovat již po staletí.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Jestliže je tento pocit lásky pro naši existenci klíčový, proč se chováme, jako by byl zcela na jedno použití?"

Proč se za tento pocit, který nemáme pod kontrolou, stydíme? Hrajeme tyto hry jeden s druhým? Kdo dokáže být nejodměřenější? Miluješ mě dostatečně? Jak tě mohu přimět, abys mi dokázal svou lásku?"

Jsou to ženy, které jsou obvykle spojovány s pověstí testování svých partnerů a hraní těchto her. Ve skutečnosti se však jedná o stejně vyrovnané soupeření obou pohlaví, kdy se navzájem zpochybňujeme, ale jsme si příliš nejistí svou nejistotou, než abychom se upřímně snažili o nalezení jistoty, kterou doufáme najít.

Snadno by se dalo říci, že nás muži psychologickými triky tlačí do sexuální promiskuity. To sice může být v určitých případech pravda, ale to by znamenalo popírání vlastních sexuálních tužeb žen.

Muži budou ženy zkoušet tím, že budou hrát na jejich nejistotu. Jedná se o manipulativní hru, která se obvykle hraje neúmyslně nebo bez řádného pochopení vlastní motivace.

Tady jsou některé běžné způsoby, jak může muž použít psychologickou hru k testování ženy, kterou miluje:

1. Nezavolá, když řekne, že zavolá.

Řekněme například, že váš přítel řekne, že vám zavolá později před spaním. Vy čekáte o hodinu déle, ale telefon nezazvoní. To je okamžik, kdy se můžete cítit svým mužem zkoušena.

Snažíte se vykročit v rytmu jemného tance, o kterém si myslíte, že ho choreografuje, a dáváte pozor, abyste se v reakci nepohnula příliš rychle nebo příliš pomalu.

Křičíte na něj a dožadujete se vysvětlení? Zmíníte se v žertu a zaflirtujete, že je tak zapomnětlivý? Nebo o tom vůbec nemluvíte.

Jednu věc musíte mít na paměti: to, že se na zapomenutý telefonát vykašlal, pravděpodobně není úmyslné. Pravděpodobným důvodem je, že usnul při sledování televize, nebo že měl hodně práce a ztratil pojem o čase, nebo že zapomněl. Vaše reakce na tuto skutečnost by se měla odvíjet od vzorce a motivace.

Pokud vám volá vždy a neozval se jen tentokrát, možná to nestojí za řeč. Pokud neustále zapomíná a kašle na vás, možná byste měli zhodnotit, zda je pro něj váš vztah prioritou.

Musíte také změřit míru důvěry, kterou k partnerovi máte. Proč vám vadí, že zapomněl zavolat?

Myslíte si, že nezavolal, protože byl s někým jiným? Udělal něco, co by naznačovalo vyhlídku na jeho nevěru? Nebo v sobě nosíte vlastní nejistotu, že s vámi špatně zachází, a promítáte tyto pocity na něj.

2. Vyloučil vás z věcí, které dělá.

Dalším způsobem, jak se můžete cítit zkoušená ve vašem vztahu, je, pokud se cítíte jako izolovaná součást jeho života.

Možná jste nepoznala jeho přátele nebo rodinu. Možná máte spolu rutinu; chodíte jen na určitá místa v určité dny.

Možná máte pocit, že vás skrývá. Pokud je tomu tak, určitě to vyžaduje okamžitý rozhovor.

Nikdo si nezaslouží, aby se cítil jako partnerovo provinilé potěšení. Můžeme se cítit potřební a zranitelní, když takto odhalujeme své nejistoty, což nás může umlčet. Pokud je však váš partner opravdovým partnerem, pravděpodobně si neuvědomuje, že ve vás vyvolává tento pocit.

Pokud je maskování vašeho vztahu záměrné, můžete přehodnotit, zda je to ten typ vztahu, ve kterém chcete být. Nedovolte, aby se nejistota vašeho partnera stala vaší vlastní nejistotou.

3. Každému říká o vašich záležitostech.

Naopak, váš partner může být ve vztahu příliš veřejný.

Možná sdílí příliš mnoho z vašeho osobního života na sociálních sítích nebo se možná až příliš zajímá o PDA. Možná říká "miluji tě" příliš rychle. Někdy se však jeho přehnaná horlivost může ukázat jako zkouška pro vás.

V těchto chvílích musíte zvážit časový plán vašeho vztahu a city, které předvádí. Chováte k němu silné city? Je to příliš brzy, nebo se jen bojíte?

Bojíte se jeho silných citů, protože máte pocit, že si tak velkou lásku nezasloužíte?

Vypínáte se z jeho velkých citů k vám, protože pokud mu připadáte tak snadno a rychle zamilovatelná, pak s ním musí být něco v nepořádku?

Pokud jste analyzovala váš vztah a rozhodla se, že možná nastupuje příliš silně, je čas nechat to být.

Můžete si s ním promluvit o PDA a zachování vašeho vztahu v soukromí. Jsou to někdy zásahy do ega, ale ve vztahu se přes ně můžete přenést. Pokud ho však nemilujete nebo ho nemilujete dostatečně, je vaší povinností ho nechat jít.

Způsoby, kterými nás muži mohou testovat, jsou stejné jako ty, kterými můžeme testovat my muže.

Všechny testy jsou psychologické triky a hry mají kořeny v nejistotě. Chceme se přesvědčit, jak hluboce o nás náš protějšek stojí, aniž bychom kdy ukázali ruku. Všechny tyto události jsou však projevy manipulace. Jakmile do svého vztahu necháme vstoupit manipulaci, otevíráme dveře důvěře, která se může vytratit. &

Ačkoli někteří lidé o vzájemném romantickém testování mnoho neříkají, o upřímnosti a důvěře k partnerovi to vypovídá poměrně dost.

Nejlepším způsobem, jak se ve vztahu cítit bezpečně, je udělat si přehled o tom, kým chcete, aby pro vás váš partner byl, a využít toho k tomu, abyste se pro něj stali tím nejlepším partnerem, jakým můžete být.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: