5 Tipů, jak se správně sprchovat

Foto: Pixabay

5 Tipů, jak se správně sprchovat

Sychravé počasí přímo vybízí stoupnout si pod sprchu a nechat na sebe téct proud horké vody. Co je ale prospěšné a co naopak špatně? Nevhodná teplota vody nebo nedbalé opláchnutí škodí naší kůži. Jak se vyvarovat chybám při sprchování a na co si dát pozor?

Horká voda

Stejně jako otužování v ledové vodě, má i ta horká svoje pro a proti. Ledová zlepšuje krevní oběh a posiluje imunitu, teplá prohřeje svaly a uvolní stres a napětí. Bohužel, milovníci té příliš horké, si nevědomky poškozují kůži. Ochranný film pokožky se rychleji vysuší a je potřeba jí následně věnovat lepší péči v podobě hydratačních sprchových gelů či tělových mlék.

Chodidla

Naložení ve vaně nebo jenom stát pod tekoucí horkou vodou? Proč ne? Většina z nás ale zapomíná na chodidla. Pořádně vydrbat mezi prsty, plosky nohou promasírovat, důkladně umýt a zrohovatělou kůži změkčit a ostrouhat. Vhodné je použití žínek i jemných mycích houbiček. Při nedostatečné péči našich unavených končetin hrozí, že se nám na nich usadí bakterie či plísně.

Obličej

Velkou škodu naší pleti můžeme způsobit příliš horkou vodou, kterou si opláchneme obličej. Je to jakýsi rituál - vzít vše při jednom - vlasy, obličej, tělo. Teplá voda na obličej ale vůbec nepatří. Je to především proto, že se pokožka dehydratuje a navíc, póry se otevřou a je větší pravděpodobnost tvorby pupínků. Proto bychom obličej měli umýt vlažnou nebo studenou vodou a ošetřit výživným krémem.

Práce a cvičení

Tak tahle věc je snad zažitá všude a pro všechny. Jdete z práce nebo jste si právě dopřáli hodinku aerobiku nebo tance a zapácháte díky tělesnému pocení. Automaticky lezete do sprchy. Děláte správně! Není dobré se sprchovat až doma nebo nechat koupel až na ráno. Zpocená pokožka se snadno zalepí a dojde k zanícení, hlavně v obličeji a místech, kde kůže volně nedýchá (pod oblečením). Dobře koná ten, co vlažnou vodou osvěží své tělo a omyje se hydratačním gelem.

Opláchnutí

Také vám ten kokosový gel voní? A co teprve to mýdlo s medem? Všichni chceme vonět. Důležité je ale všechno mýdlo ze sebe důkladně opláchnout, jinak hrozí podráždění pokožky, zarudnutí, suchá kůže, která se loupe. Platí to nejenom při sprchování, ale také při veškeré manipulaci se saponáty nebo jinými čistícími prostředky.

Dejte dobrý pozor, aby teplota vody byla stále akorát pro váš zdravotní stav nebo s ohledem na pokožku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář