5 zdravých způsobů, jak bojovat s ranní depresí

Foto: Unsplash

5 zdravých způsobů, jak bojovat s ranní depresí

Cítíte se po ránu stále více sklíčení? Vyvolává ve vás současná situace, kdy zůstáváte doma, tolik beznaděje a zoufalství?

Možná jste se ještě předtím, než to všechno začalo, přistihli, že se ráno probouzíte a cítíte depresi, která má tendenci sabotovat váš den. Nyní je však více než kdy jindy důležité pečovat o své duševní zdraví.

Probouzet se s pocitem deprese je hrozná věc. Zkazí vám to zbytek dne a kvůli tomu přijdete o spoustu života.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Tady je 5 způsobů, jak bojovat s pocitem ranní deprese.

1. Vstávejte s depresí. Vstaňte z postele.

Tento malý úkon je důležitý. Když jsme v depresi, máme tendenci zůstat v posteli pod teplou peřinou. Ano, spánek je při depresi opravdu příjemný, ale toxické myšlenky, které si vybíjejí své ošklivé hlavy, nikoliv.

Když se ráno cítíte v depresi a nemůžete sebrat energii, abyste vstali z postele, ubírají se vaše myšlenky na temná místa? Začínáte přemítat o všem, co je ve vašem životě špatně?

Myslíte na to, jaká jste nula? Jak budete vždycky sami? Jak jste líní, že ani nedokážete vstát z postele?

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Čím déle zůstáváte v posteli a posloucháte tyto škodlivé myšlenky ve své hlavě, tím větší depresi budete mít. Takže vylezte z postele!"

Podle mých přátel existuje řada způsobů, jak vylézt z postele a zůstat mimo ni:

  • Vylezte z postele, abyste si mohli dojít na záchod, a pak si svlékněte prostěradlo.
  • Vyjměte matraci z pružinového boxu.
  • Přikryjte si postel harampádím.

Dělejte cokoli, abyste se znovu nepotopili do toho útulného doupěte temných myšlenek. Pokud to neuděláte, deprese s vámi určitě zůstane po zbytek dne, ne-li déle.

2. Osprchujte se.

Věřte tomu nebo ne, ale sprcha může být vynikajícím důvodem k určité úlevě, pokud se ráno cítíte depresivně.

Sprchování je něco, co lidé dělají v den, který bude produktivní, například když se setkají s přáteli nebo jdou do práce. Vysíláte tím do mozku signál, že dnes není den, kdy byste měli zůstat doma v depresi, ale že máte vyrazit do světa, ať už to potřebujete, nebo ne.

Vědecký výzkum ukázal, že horká (i studená) voda může být skvělým antidepresivem. Horká sprcha se studeným oplachem nebo horká koupel mohou v depresivní den udělat velký rozdíl.

Takže se osprchujte, umyjte si vlasy a připravte se reprezentativně na celý den!

3. Snídejte.

Když jste v depresi, poslední věc, kterou chcete dělat, je cokoli jíst, a už vůbec ne snídat. Jídlo, když jste v depresi, je však základním nástrojem pro odstranění deprese.

Vaše tělo a mozek nefungují optimálně, když nemají žádné palivo. Když se ráno probudíte a vaše palivová nádrž je prázdná, šance, že vyskočíte z postele a budete se cítit na sto procent, je mizivá.

Po sprše si tedy dejte do žaludku něco, co dodá vašemu mozku a tělu energii, abyste mohli čelit novému dni a vyrazili z domu a žít.

4. Udělejte něco, co vás potěší.

Když už jste vzhůru, vykoupaní a najedení, cílem vašeho dne by mělo být udělat alespoň jednu věc, která vás potěší.

Ať už je to sledování televizního pořadu, FaceTiming s kamarádkou, procházka se psem nebo horká koupel, uděláte-li byť jen jedinou věc, která vám udělá radost, zvýší se vám hladina dopaminu, což i na krátkou dobu zmírní vaši depresi.

Úplně nejlepší věc, kterou pro sebe můžete udělat - i když nepatří mezi vaše oblíbené - je trochu pohybu. Cvičení jakéhokoli druhu zvyšuje hladinu dopaminu nezbytného pro emoční zdraví. Pokud tedy můžete vyrazit ven a projít se, zaběhat si nebo zatančit, budete rádi, že jste to udělali.

5. Jak se vám daří? Věřte, že to přejde.

Když jsme v depresi, je pro nás velmi snadné uvěřit, že současná situace nikdy nepřejde a že budeme v depresi pořád. Když jste uprostřed deprese, budoucnost vždy vypadá ponuře.

Z pohledu někoho, kdo depresí netrpí, se váš svět zlepší. Věci, kvůli kterým se dnes cítíte tak sklesle, vás nutně nemusí přimět k tomu, abyste se zítra cítili hrozně.

Pokud se vám podaří přežít tento den, pak je pravděpodobné, že zítra nebo pozítří vaše deprese pomine a vy budete opět šťastní.

Jestliže ovšem zjistíte, že vaše deprese nepomíjí nebo že se zhoršuje, je důležité, abyste vyhledali pomoc. Existují různé typy depresí a některé z nich se bez léčby nezlepší. Ve skutečnosti se některé z nich zhoršují tím více, čím déle se neléčí.

Pokud tedy zjistíte, že se ráno cítíte depresivně, ale zjistíte, že se vaše deprese nelepší, obraťte se na svého praktického lékaře a nechte ho, aby vám pomohl se s tím vypořádat.

Cítit se ráno depresivně není žádná legrace.

Po dobrém spánku před začátkem dne člověk doufá, že bude mít jen pár chvil klidu, aby si užil kout světa, ve kterém žijeme. Když jsme v depresi, jsou nám tyto chvíle klidu ukradeny.

Pokud se tedy ráno cítíte v depresi, vstaňte z postele, dejte si sprchu, nasnídejte se, udělejte něco, co děláte rádi, a mějte trochu naděje.

Deprese je hrozná, ale nemusí vám zničit život. Udělejte věci, které potřebujete udělat teď, abyste depresi zvládli, než se zhorší!

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: