5 způsobů, jak se cítit blíže svému partnerovi a rychleji překonat problémy ve vztahu

Foto: Unsplash

5 způsobů, jak se cítit blíže svému partnerovi a rychleji překonat problémy ve vztahu

Vztahové problémy nás čas od času trápí všechny a je důležité vědět, jak takovou choulostivou situaci správně zvládnout. Naštěstí lze mnoho vztahů s trochou práce snadno zlepšit.

Ve vztazích se potýkáme většinou proto, že jsme se nenaučili základní dovednosti a techniky, které ovlivňují, aby vztahy vzkvétaly. V mládí se nám bohužel nedostane náležitého výcviku v oblasti vztahů. To by bylo příliš snadné. Většina z nás se učila napodobováním lidí kolem sebe a ti z nás, kteří neměli během dospívání ty nejlepší příklady, trpí.

Dobrá zpráva je, že na těchto dovednostech můžete stále pracovat a rozvíjet své vztahy ve zdravé. Nechápejte mě špatně, někdy je to ten druhý, kdo potřebuje na těchto oblastech zapracovat. Nebo možná vztah sám o sobě není pro vás ten pravý, a v takovém případě se ho možná budete muset vzdát. Obecně však platí, že většina vztahů se dá zachránit, pokud jsme ochotni pracovat na budování lepšího pouta a kompromisů. Abyste uspěli, musíte být plně odhodláni svůj vztah zlepšit.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Pokud tedy patříte mezi tyto odhodlané lidi, podle těchto 5 tipů zlepšete svůj vztah ještě dnes.

1. Zlepšete svůj vztah. Naučte se naslouchat.

Komunikace je v každém vztahu klíčová. Často se však mylně považuje za jednosměrnou. kouzelné slovíčko znamená pouze to, že umíte sdělit své potřeby, myšlenky a pocity, místo abyste naslouchali také druhému člověku. Ve skutečnosti je jednou z nejdůležitějších komunikačních dovedností aktivní naslouchání, které zahrnuje nepřerušování druhé osoby a rozhodně nehodnocení toho, co váš partner říká.

Poradci a vztahoví koučové vždy zdůrazňují, že pokud chceme zlepšit svůj vztah s osobou, musíme druhému člověku naslouchat s opravdovým zájmem.

Nevím jak vy, ale něco na tom, že se mi od druhé osoby dostává nerozdělené pozornosti, ve mně opravdu vyvolává vřelost. A vždy se snažím tento projev laskavosti opětovat.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

2. Odložte své ego.

Přednostňování svého ega před myšlenkami a pocity partnera je zaručený způsob, jak si vztah zničit. Uchylování se ke hře na obviňování, manipulace a neustálá potřeba mít poslední slovo jsou známkami toho, že živíte spíše své ego než váš vztah. Pokud se nacházíte v tomto destruktivním kruhu, ustupte a přehodnoťte, odkud pochází. Mnohdy se jedná pouze o váš strach z odmítnutí nebo o pocity, se kterými jste se v minulosti nevypořádali, a které se utvářejí.

3. Vyjádřete své uznání.

Mnohdy bereme své partnery jako samozřejmost a zapomínáme ocenit všechny maličkosti, které pro nás dělají. Zapomínáme, že naše srdce jsou jako rostliny, které je třeba zalévat, aby prospívaly. Slova uznání jsou pro ně jako voda a sluneční světlo pro rostliny.

Nešetřete slovy uznání! Vaší partnerce obvykle vaříte večeři nebo sháníte potraviny? Poděkujte mu! Uklidil váš pracovní stůl? Zanechte mu malý vzkaz uznání. Tyto drobnosti mohou nesmírně pomoci zdraví vašeho vztahu a podpořit ohleduplnost toho, na kom vám záleží.

4. Věnujte pozornost řeči těla a tónu hlasu.

Není důležité co říkáme, alejak to říkáme. Je důležité si neustále uvědomovat, jak vystupujete, a zejména si uvědomovat svůj tón, když mluvíte se svým S.O.

Při hádce nekřižte ruce a zbavte se hořkého ostří v hlase. Věřte mi, že váš partner cítí z vašeho tónu rozmrzelost a zahořklost, což může způsobit více problémů než ten, o který se jedná. Vztahu to samozřejmě neprospívá.

Jedním ze způsobů, jak zachovat neutrální tón a řeč těla, je probrat největší problém a nejostřejší body o nich, když jste oba klidní, abyste se vyhnuli jakémukoli nedorozumění, které by mohlo vzniknout v důsledku špatně pochopené řeči těla nebo náhodného tónu.

5. Zdržte se kritiky.

Zkuste se kousnout do jazyka, ezejména během hádky Když jsme uprostřed vášnivé diskuse, můžeme říkat věci, možná i pravdivé, krajně nevlídným způsobem, který může napáchat mnoho škody.

Pokud opravdu chcete, aby váš partner změnil určité chování, nadhoďte ho v době, kdy jste oba vyrovnaní a klidní. Počkejte, až hádka skončí a oba se uklidníte. Tehdy je pravděpodobnější, že váš partner vyslechne vaše názory.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: