7 Tipů jak skončit s nadměrným přemýšlením a relaxovat

Foto: Unsplash

7 Tipů jak skončit s nadměrným přemýšlením a relaxovat

Způsobuje přemýšlení úzkost, nebo je to důsledek utrpení v našich životech? Přehodnocení všeho je cyklus, který je poháněn úzkostí a který nakonec zesiluje jeho přítomnost. Paradoxem je, že možná přemýšlíte, abyste si pomohli uvolnit se, ale díky této strategii budete trpět více.

Nadměrné přemýšlení může mít obrovský negativní dopad na váš život. Neustálé myšlenky vám brání v kvalitním spánku, který je nezbytný pro zdravé fungování mozku.

Kromě toho dlouhodobé přemýšlení o něčem vás ve skutečnosti vede k tomu, abyste si znovu a znovu zvolili špatně, protože fungujete spíše za stavu strachu než logiky.

Co je to "Overthinking"

Definice overthinking je přemýšlet nad věcmi příliš dlouho a příliš moc. Přehrávky ve vaší hlavě jsou nekonečné: Může to být přemýšlení o budoucnosti, odmítání odpuštění za minulé chyby nebo přehnanou analýzu drobností. Dostane se do bodu, že se nedostanete ze své vlastní hlavy. Například - zavolat svému bývalému a litovat toho vteřinu poté, co je hotovo (i když jste o tom celé týdny přemýšleli, zda byste to měli udělat nebo ne). Nebo najímání špatných dodavatelů, kteří nikdy nedodají a poté se zabývají vašimi nedostatky („Jsem tak hloupý“; „Nikdy se nic nenaučím“; „Mám takovou smůlu“).

Možná zjistíte, že si neustále přehráváte konverzaci, aniž byste se ponořili do definitivního závěru. Už od útlého věku nám bylo řečeno, že musíme vždy hledat řešení a zkoušet je, dokud je nenajdeme. Tento přístup je správný. Měli bychom hledat praktické odpovědi na životní výzvy, ale je důležité, abychom na řešení mysleli s jasnou myslí. Přemýšlení vám dává iluzi, že ovládáte situaci. Říkáte si, že „když o tom přemýšlím dostatečně dlouho, znamená to, že přebírám odpovědnost za okolnost“. Ale vůbec tomu tak není. Čím více přemýšlíte, tím hůře se cítíte. Čím více přemýšlíte, neznamená to, že najdete nejlepší řešení. To naopak vede k paralýze analýzy. Převzetí odpovědnosti někdy znamená sundat nohu z plynu a uklidnit se, aby byla později produktivní.

Zvykněte si každý den odpočívat

Přemýšlení je výsledkem úzkostné mysli. Pokud chcete zvládnout svou emoční reaktivitu, musíte každý den trénovat svou mysl, abyste zůstali klidní. Poté, když nastane stresující situace, budete na ni reagovat vědomě, místo abyste na ni reagovali iracionálně. Budete tak zvyklí zůstat ve svém středu, že by vás nic nemohlo vytrhnout z vašeho zenu. Důsledné cvičení uvolnění mysli a těla vás připraví na zvládnutí života s moudrostí, jasností a schopnostmi. Investovat do něj tedy rozhodně stojí za váš čas a energii. Pouze když jste plně uvolněni a v klidu, můžete se introspektivně podívat. Introspekce může vést k sebepochopení, což nakonec vede k správnému rozhodování, které odpovídá vašim potřebám.

Doporučuji každý den věnovat hodin cvičení samoléčivých technik. To může být např.:

  • Jóga
  • Dýchání nosem
  • Nevědomá tvrzení
  • Procházka v přírodě
  • Uzemnění
  • Tanec
  • Cvičení - hlavně aerobic a podobně. To zvyšuje průtok krve a působí také na hipokampus (což znamená zlepšení paměti a učení).

Pokud si myslíte, že hodina každý den je příliš mnoho času na strávení, přemýšlejte o všech těch nespočetných hodinách, které jste promarnili přemýšlením o každé maličkosti. Hodina denně vám z dlouhodobého hlediska ušetří tolik času přemýšlením o nesmyslných věcech a budete schopni nasměrovat svou drahocennou energii k vašim touhám a cílům.

Nacvičujte si sebesoucit

Když jsem přemýšlel nad věcmi, ten proces zahrnoval také netrpělivost vůči sobě, sebeobviňování a volání jmen. Trvalo mi mnoho let, než jsem si uvědomil, že negativní hlasy v mé hlavě mi nepatří, ale byly mi vnucovány od dětství. Když jsem si více uvědomoval sebe sama, začal jsem k sobě mluvit laskavě a soucitně. Svým vnitřním dítětem jsem svým způsobem poskytoval potřebnou lásku a péči. Takže když jsem například hádal sám sebe nebo jsem měl opakující se myšlenky na určitou situaci, choval jsem se k sobě jemně a řekl: „To je v pořádku. Samozřejmě máte strach. Nemějte z toho špatný pocit, máte plné právo cítit se tak, jak se cítíte. Jsem si jistý, že najdete odpověď, kterou hledáte “. Když už se nebavíte a jste k sobě zdvořilí a laskaví, má to samo o sobě schopnost snižovat myšlenky rychleji, než si představujete.

Využívejte asertivnost, když je potřeba

Když k přílišnému myšlení dojde v nevhodných hodinách, je čas být trochu asertivnější. Jak můžete zažít sami, myšlenky jsou velmi silné. Můžete je využít k práci pro vás nebo proti vám. Místo toho, abyste je zničili, používejte své myšlenky produktivním způsobem. Pokud zjistíte, že chodíte a otáčíte se ve 3 hodiny ráno a přejete si, abyste už mohli usnout, protože se musíte probudit za pár hodin - tento přístup by byl na místě. Odčerpávající myšlenky mohou pokračovat dál a dál celé hodiny a to může opravdu ovlivnit vaše emocionální a fyzické zdraví. Proto musíte udělat aktivní a asertivní krok.

Když zjistíte, že byl aktivován přepínač overthink, jednoduše si řekněte - „stop!“ Bude také užitečné, když uvedete své jméno. Tímto způsobem to váš mozek bude vnímat jako autoritativní příkaz a bude poslouchat, jak to budete opakovat několikrát. Například - „Stop, Edith! Právě teď není čas ani místo o tom přemýšlet. Nyní je důležité, abyste spali, abyste se mohli probudit s bystrou myslí a promyslet si to. “

Mluvte k sobě jako by to dělal váš mentor

Pokud nad něčím přemýšlíte a nevíte, co máte dělat a kterým směrem se máte obrátit, zkuste vést dialog sami se sebou. Tentokrát si ale představte mentora, kterého respektujete, a zkuste přemýšlet, jakou radu by vám dal. Tímto způsobem nebudete jen uvězněni ve svých vlastních scénářích, ale budete zahrnovat další perspektivu, i když je to nepředstavitelné. Pokud si můžete dovolit důvěryhodného mentora, bylo by to ještě lepší.

Objevte možnosti esenciálních olejů

Esenciální oleje jsou sloučeniny extrahované z rostlin. Protože jsou tak koncentrované, jejich dopad je velmi silný. O některých olejích je známo, že indukují relaxaci velmi rychle, a tím - snižují vnitřní klábosení, které vám ničí den. Hledejte značky nejvyšší kvality.

Relaxujte - nemusíte celý svůj život vyřešit hned teď

Nedělejte si starosti, pokud věci ještě nejsou jasné. Nechte dílky skládačky přijít v jejich vlastním čase a tempu. Nespěchejte do budoucnosti. V určitém okamžiku na to přijdete, takže nechte proces odvíjení probíhat sám, aniž byste se ho snažili ovlivnit nebo mu odolat.

Najděte jiné zaměření

V takovém případě hledání zaměření neznamená ignorování problému. Znamená to, že si dáváte pauzu, abyste se dostali zpět do rovnováhy. Když si uvědomíte, že váš mozek se nevypíná a přemýšlení nepřináší žádné plodné poznatky, najděte způsob, jak se přeorientovat. Toto je nejjednodušší a nejdostupnější řešení, protože přeorientování lze najít všude, kam se otočíte. Můj oblíbený způsob je zapojit vaše smysly: Rozhlédněte se kolem sebe a všimněte si všech barev modré (může to být libovolná barva, kterou chcete). Kromě toho dávejte pozor na zvuky nebo vůně. Nejlepší způsob, jak to provést, je meditativní procházka venku a tiše pozorovat barvy, zvuky, vůně a fyzické vjemy. Pokud se vaše pozornost vrací k dotěrným myšlenkám, jednoduše ji přesměrujte na to, co vidíte a slyšíte. To vám umožní konečně vyčistit hlavu od všech neustálých neúčinných řečí, které se ve vás dějí. Potom byste mohli pomocí kritického, logického a racionálního myšlení zvládnout předmět, který vás obtěžuje.

Ve výsledku

Nakonec přemítající myšlenky jsou vyčerpávající, protože vás nikdy nedostanou z bodu A do bodu B, i když jste podvedeni, abyste věřili, že vám nějak slouží. Opakované myšlenky vám nepřiblíží úlevu. Posilují pouze úzkost a nejistotu, které ve vás již existují. Uvíznutí ve spirále přemýšlení a úzkosti nemusí být váš životní scénář. Můžete se z toho osvobodit vědomím a odhodláním. Nezapomeňte tento nástroj vyzkoušet, abyste změnili své podvědomé vzorce. Ve skutečnosti můžete na sobě pracovat a najít zdravé způsoby, jak zvládnout své emoce. Klíčem ke změně vašeho myšlení je mít sebeuvědomění. Postupem času, jak snížíte vnitřní nepokoje, přestanou přemýšlející vzorce samy o sobě.

Zdroje: vortex-success.comm, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: