8 Lekcí o vztazích, které bychom všichni měli umět.

Foto: Unsplash

8 Lekcí o vztazích, které bychom všichni měli umět.

Určitě neexistuje návod, jak pomoci lidem rozvíjet pozitivní vztahy. Způsob, jakým se nejprve naučíme socializovat, je modelování chování našich rodičů. Jak víme, někdy to nemusí být nejspolehlivější a nejkonstruktivnější lekce. Proto byste měli znát těchto 8 pravidel o vztazích, které by vám mohli velmi zlepšit život.

1. Řiďte se svými hodnotami, nikoli chováním někoho jiného

Jsme vyzváni a učeni reagovat a komunikovat na základě chování někoho jiného. Pokud je někdo zlý, stane se naším heslem „nedej se, můžeš být zlý zpátky“. Pocit „zlého“ chování není prospěšný ani pro nás, ani pro druhou osobu. Spíše než být výbušný, přemýšlejte o tom, „kým chcete být“ a „kdo je vaše nejlepší já.“ Pokud je vaší základní hodnotou soucit "> laskavost , vážení si ostatních atd., Buďte vždy ohleduplní, bez ohledu na chování jiné osoby.

2. Nezacházejte s lidmi tak, jak byste chtěli, aby bylo zacházeno s vámi, ale spíše tak, jak chtějí a jak je třeba s nimi zacházet

K lidem přistupujeme způsobem, který známe a nejlépe známe sami sebe. Pokud je někdo zklamaný, přistupujeme k němu tak, jak se nám líbí, když k nám někdo přistupuje ve chvíli, kdy jsme zklamaní. Jak bychom to mohli dělat jinak? Vždy se zeptejte ostatních, co potřebují, neexistuje způsob, jak byste to jinak věděli, protože každý člověk je jedinečně odlišný.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

3. Odmlouvejte vaší mysli, když se vás snaží zradit

Naše mysl se nás vždy snaží chránit, což je v podstatě to, že je občas neúprosná. Někdy poskytuje větší ochranu, než potřebujeme, a často může vyvolat pochybnosti o nás samotných, nejistotu a starosti. Může říkat věci jako „nikdo mě nebude mít rád“ nebo „každý je chytřejší než já.“ Musíme zpochybnit tyto široké zobecnění a negativitu a jednat z místa, kým chceme být. Jediným způsobem, jak otestovat jeho platnost, je záměrně se opřít o výzvu a poté pracovat z realističtějšího místa. „Někteří lidé na mě mají negativní reakce“ je možné, zatímco „nikdo mě nebude mít rád“ ne.

4. Získávání sebevědomí je vnitřní práce

Je to naše práce, nikoli práce ostatních, abychom budovali naše sebevědomí, víru v sebe a lásku k sobě samému. Čím lépe se budeme cítit, tím lepší „sebe“ budeme ve svých vztazích mít a to jsou lidé, které budeme přitahovat a ve kterých se budeme nacházet. Musíme přemýšlet o tom, zda si dáváme čas na to, abychom poznali sami sebe a lépe porozuměli způsobu, jakým myslíme a cítíme. Musíme také přemýšlet o vynaložení silného společného úsilí, abychom se zlepšili v rámci svých omezení.

5. Když máte silnou reakci, dejte si pauzu

Všichni máme silné reakce na ostatní. Mohou stisknout naše tlačítka, což o nás říká něco osobního. Je důležité dát si pauzu, abychom měli čas na zpracování toho, jak jsme se cítili, co v nás situace vyvolala a jak jsme vyzváni, abychom reagovali. Hlavní je vědět, že někdy přehnaná reakce není nic tak hrozného.

6. Přistupujte ke vztahům zvědavě a otevřeně

Přistupujeme ke vztahům s celým naším já, včetně našich úsudků a očekávání. Vždy přistupujte k situacím tak, že si položíte otázku: „Jaké jsou další úhly pohledu?“ Přemýšlejte o sobě jako o výzkumníkovi, který se snaží lépe porozumět lidskému chování a dává si záležet na vyhrazení úsudků a očekávání. Zvědavý přístup umožní menší obranyschopnost, větší empatii a více prostoru pro posunutí předem vytvořených představ o našich přesvědčeních.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

7. Učte lidi, jak s vámi zacházet

Od lidí se neočekává, že budou vědět, co chcete a potřebujete, i když si přejeme, aby to tak dělali. Toužíme po tom natolik, že jsme často zklamaní, když to nevědí automaticky. Jiní lidé nejsme my, takže nemohou pochopit jak se cítíme, co chceme nebo jak myslíme. Musíme jim dát vědět a zeptat se, co potřebujeme, a stanovit vhodné hranice, aby lépe porozuměli našim potřebám.

8. Vztahy se vyvíjejí stejně jako lidé

My, jako lidské bytosti a vztahy, do kterých se zapojujeme, navždy rosteme a měníme se. Vzhledem k tomu musíme pochopit, že se naše potřeby a preference v průběhu času mění v synchronizaci s naším vývojem. Přijetí zahrnuje, že naši přátelé a celkové vztahy se mohou časem změnit a změní se také to, co od nich potřebujeme. Můžeme se stát selektivními, rozvíjet preference a potřebovat požádat o to, co ve svých vztazích potřebujeme. To vše se očekává a je součástí našeho přirozeného vývoje.

Možná neexistuje návod ke tvorbě perfektních vztahů, ale můžeme se snažit tvořit pozitivní a uspokojivé vztahy, na kterých budeme pracovat a zlepšovat sami sebe i ostatní.

Zdroje: psychologytoday.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: