Jak nastavit hranice lidem, kteří berou, ale nikdy nevracejí?

Foto: Unsplash

Jak nastavit hranice lidem, kteří berou, ale nikdy nevracejí?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Víte, že se s vámi snaží manipulovat. Vědí, že to víte. Ale to je nezastaví. Byli by rádi, kdybyste jejich verzi reality uvěřili; z jejich pohledu jim dlužíte ještě jednu šanci. A tak vám škubou za srdce, žádají po vás, co by neměli, a požadují, na co nemají právo. Protože jste ji vždy považovali za přítelkyni, rádi byste jí pomohli. Ale to, co po vás chce, by vás mohlo dostat do rozporu s vaším nadřízeným - za to byste museli zaplatit vysokou cenu.

Poté, co ji odmítnete, vám řekne, že její pomoc budete potřebovat, abyste včas dokončili měsíční zprávu. "Co to má znamenat?" ptáte se, ale víte to. Když neuděláš, co chce, donutí tě zaplatit. Zatnete zuby a uděláte, co po vás chce.

Chcete mít navrch, až se vás příště bude manipulátor snažit donutit jednat proti vašim zájmům? Můžete. Zde je návod, co funguje:

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Pokud zaklepou, nepouštějte je dovnitř.
Pokud se na vás zaměří sérioví manipulátoři, naučte se zabouchnout dveře dříve, než projdou.

Když vám chlap, který vás podvedl, řekne: "Musíte mi dát druhou šanci," zvažte odpověď: "Ne a prosím, zrušte mi předplatné vašich dalších čísel."
Pokud vás některá z vašich kamarádek nebo spolupracovnic neúnavně žádá o soucit "> laskavost a vznese ještě jeden požadavek, zastavte ji slovy: "Dárci jako já si musí stanovit hranice, protože ti, kteří chtějí soucit "> laskavost za soucit "> laskavost í, žádají stále."

Pokud spolupracovnice trvá na tom, abyste jí odpustili, že vás mnohokrát urazila, protože "to tak nemyslela", a tvrdí vám, že jste zranili její city, když jí řeknete: "Nech toho," upozorněte ji na pravdu otázkou: "Co přesně bylo špatného na tom, že jsem se postavila sama za sebe?"

Pokud jste někoho požádali, aby s vámi přestal manipulovat, a on tvrdí, že jste zranili jeho city, nenaleťte mu na to. Ukončete diskusi slovy: "Omlouvám se, že jsem zranil vaše city, když jsem vás nazval manipulátorem. Myslel jsem, že to víš."

Pokud vás kamarádka nebo příbuzná přemlouvá výrokem typu: "Kdyby ti na mně záleželo, udělala bys to, o co tě žádám," obraťte proti ní stůl a odpovězte: "Zdá se, že si nevážíš mnoha způsobů, kterými projevuji péči."

Nebo pokud se vás někdo snaží přemluvit k jinému politickému přesvědčení, ukončete diskusi slovy: "Máš právo na svůj názor a já mám právo na svůj."

Ovraťte karty
Naučte se vracet manipulativní komentáře jejich odesílateli.

Pokud vás například potřebná kolegyně pravidelně žádá, abyste jí pomohli dokončit její práci, zatímco vy máte hromady své vlastní, odpovězte jí: "Děkuji, že chápete, jak jsem dnes odpoledne zaneprázdněná."

Manipulace funguje, protože necháváme své emoce, aby nám zatemnily úsudek. Pokud se cítíte pod tlakem, poslechněte svůj instinkt. Nakonec je na vás, abyste převzali kontrolu zpět.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články