Jak překonat rozchod: 30 způsobů, jak se vrátit na správnou cestu

Foto: Unsplash

Jak překonat rozchod: 30 způsobů, jak se vrátit na správnou cestu

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Ukončit vztah je tak těžké. Těchto 30 způsobů, jak překonat rozchod, vás vrátí zpět na správnou cestu - a lepší než kdykoli předtím.

Když vztah skončí, máte pocit, že skončil i váš svět. Ať už jste spolu chodili jen pár měsíců, nebo jste měli dlouhodobý vztah, rozloučení a zpřetrhání vazeb může být emocionálně vyčerpávající, zlomí vám srdce a vyvolá ve vás pocit, že už nikdy nebudete šťastní. Těchto 30 tipů, jak překonat rozchod, vám pomůže zvládnout tuto změnu a dostat se zpět na vrchol.

Proč vztahy končí

Vztahy končí z mnoha důvodů. Může to být proto, že jeden z vás udělal něco špatně, jeden člověk se rozhodl, že vztah už pro něj nefunguje, neustále se hádáte, nebo jste se prostě jen odcizili.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

I ty nejpřátelštější konce vztahů hodně bolí, když se nakonec dohodnete, že je konec. Někdy o to víc, že se nemůžete snažit a přeměnit smutek v hněv, který je vlastně docela katarzní!"

Pokud vám partner ublížil nebo vás zradil, zanechává to trvalé následky a je pro vás těžké znovu někomu důvěřovat. Pokud dostanete nečekaně kopačky, zanechá vás to v rozpacích a naprosto zmatené, kde se to všechno pokazilo. I když to bylo vaše rozhodnutí nebo jste to byli vy, kdo udělal chybu, stále to bolí a trvá nějakou dobu, než se to napraví.

Jak přežít rozchod lépe než kdy jindy

Nejsou dvě možnosti, rozchod s někým opravdu naštve. Nyní se musíte vyrovnat s následky a najít způsob, jak se uzdravit a nakonec jít dál.

Ačkoli nemůžeme slíbit, že bolest z rozchodu úplně zmizí, rozhodně existují věci, díky nimž se vám povede lépe, rychleji se zotavíte a naučíte se snadno důvěřovat a znovu se zamilovat.

#1 Přijměte bolest. Nemá smysl s bolestí bojovat nebo ji potírat. Každý rozchod bolí, takže se prostě snažte přijmout to, jak se cítíte, a místo toho vymyslete způsoby, jak se s tím vypořádat.

#2 Přerušte veškeré kontakty Zůstávat v kontaktu se svým bývalým, i když vše skončilo v dobrém, se prozatím nedoporučuje. Odstraňte ho ze svého života, abyste se nespoléhali na to, že se s ním budete vídat. Působí to jen jako záchranná deka a výrazně zpomaluje proces, jak se přes ně přenést.

#3 Plačte. Dovolte si vyplakat se. Skutečně vám to pomůže! Když dáte průchod svým emocím a prožijete staré dobré vzlykání, budete se z dlouhodobého hlediska cítit lépe. Takže se nesnažte zadržovat slzy - i když se snažte počkat, až budete někde v soukromí!

#4 Rozptylte se. Není nic lepšího na rozchod než se rozptýlit tím, že se něčím zaměstnáte. Pokud to neuděláte, nakonec veškerou svou energii soustředíte na rozchod. Uvědomíte-li si, že jste vydrželi několik hodin nebo dokonce dní, aniž byste na něj mysleli, pochopíte, že postupujete dobře.

#5 Najděte si nové koníčky. Dělání nových a vzrušujících věcí vám dává pocit, že se váš život posouvá kupředu, takže zkuste něco nového.

#6 Dělejte něco jiného. Dělejte věci, které vás děsí nebo o kterých by vás v době, kdy jste byli s bývalým partnerem, ani ve snu nenapadlo. Je to nový začátek a vy jste šťastnější, odvážnější a zajímavější - tak toho využijte.

#7 Trávte čas s přáteli. Přátelé by se měli semknout, aby vás během rozchodu podpořili, a tak se ujistěte, že s nimi strávíte nějaký čas. Pomohou vám probrat vaše emoce a/nebo vás obdarují vínem!

#8 Trávte čas s rodinou. Vaše rodina vás podpoří, ať se děje cokoli, a někdy není nic hezčího, než když se vydáte domů a postará se o vás maminka!

#9 Myslete na to dobré. Když se snažíte přijít na to, jak překonat rozchod, je naprosto v pořádku, když si vzpomenete na dobré i špatné věci ve vašem vztahu. Nestýskejte si po nich, buďte vděční za čas, který jste prožili.

#10 Přestaňte se obviňovat. Může být až příliš snadné dostat se do hry obviňování a začít si myslet, že důvodem konce vašeho vztahu byly věci, které jste udělali vy. Teď už je po všem, takže je čas odpustit sobě i svému bývalému a jít prostě dál.

#11 Buďte upřímní k tomu, co se pokazilo Zároveň buďte upřímní k tomu, co se ve vašem vztahu pokazilo. Cukrování jen ztěžuje překonání toho, co se stalo.

#12 Napište si důvody, proč vztah nefungoval. Napsat si důvody, proč vztah nefungoval, může být opravdu užitečné. Mějte je u sebe, abyste si ve chvíli, kdy vám bude smutno nebo budete mít nutkání utéct zpátky k bývalému, připomněli, proč je dobře, že je konec.

#13 Nechte se změnit. Dejte si upravit vlasy, zajděte na nákupy, nechte se opálit ve spreji. Udělejte cokoli, díky čemu se budete cítit dobře. Trocha hýčkání a relaxace vám pomůže cítit se mnohem lépe.

#14 Cvičení. Cvičení uvolňuje endorfiny, které vám zlepšují náladu, a vy začnete pociťovat více energie a budete se cítit skvěle i ve svém těle.

#15 Jezte, spěte a buďte zdraví. Když prožíváte rozchod, může být snadné přestat o sebe pečovat - jíst vaničky zmrzliny, příliš pít, málo spát atd. Ale i když je v pořádku si občas něco dopřát, když to přeženete, budete se nakonec cítit jen hůř. Proto se snažte zůstat zdraví, pokud to jde.

#16 Užijte si divokou noc. Něco, co vždycky zabírá, když se snažíte přijít na to, jak překonat rozchod, je noc venku s dobrými přáteli. Rozpusťte si vlasy a vyblbněte se s přáteli na divoké noci!

#17 Udělejte si útulný večer. Vezměte si pyžamo a udělejte si s kamarády noc na spaní a kýčovitý filmový večer.

#18 Zbavte se jejich věcí. Mít bolestné připomínky poseté po celém bytě vám nepomůže se přes ně rychleji přenést. Vyhoďte, vraťte nebo alespoň zabalte jejich věci, dokud si nebudete jisti, že jste se posunuli dál.

#19 Věřte, že tam venku je pro vás někdo lepší. Váš vztah skončil z nějakého důvodu. I kdybyste to nechtěli, nechtěli byste být s někým, kdo vás nechce, takže to mějte na paměti. Vězte, že tam venku je někdo jiný, kdo je pro vás ideální.

#20 Užívejte si svobodného života. Být single je mnohem, mnohem lepší než být ve vztahu, který vás nedělá šťastnými.

#21 Zreorganizujte si svůj prostor. Začněte nový život tím, že dáte svému domovu novou podobu. Pořiďte si nové povlečení, obraz, rostlinu nebo přestěhujte nábytek. Získáte tak novou perspektivu a budete se cítit připravenější jít dál.

#22 Poznávejte nové lidi. Neztrácejte čas zahloubáním se do sebe. Seznamte se s novými lidmi a otevřou se vám nové dveře!

#23 Pozor na odskok. Pokud chcete vědět, jak překonat rozchod, nelezte hned pod někoho jiného. Spěchat rovnou do dalšího vztahu nebo dokonce úletu dříve, než jste připraveni, může být nebezpečné. Snažte se počkat, až se budete cítit dostatečně citově stabilní. Nikdo neříká, že se nemůžete bavit, ale pokud jste kvůli svému bývalému stále ještě opravdu rozrušená, je pravděpodobnější, že si ublížíte a budete se cítit špatně než cokoli jiného.

#24 Promluvte si s terapeutem. Pokud je toho na vás moc, není nic špatného na tom, když vyhledáte odbornou pomoc.

#25 Napište si, jak se cítíte. Zapsat si své emoce může být skutečně velmi katarzní. Proč to nezkusit?

#26 Pusťte si hlasitou hudbu. Hudba může být úžasným léčitelem. Snažte se vyhnout čemukoli příliš sentimentálnímu nebo romantickému. Místo toho si pusťte veselé, povznášející melodie a zatančete si v obýváku!

#27 Rozzlobte se. Pokud to potřebujete, je v pořádku se také rozzlobit!

#28 Usmířte se. Nakonec je třeba odpustit a zapomenout. Ujistěte se, že jste se smířili s tím, co se stalo, a nechte to být.

#29 Vyjděte ven. Až budete připraveni, vraťte se zpět do hry o rande. Může se to zdát děsivé, ale jakmile uděláte těch prvních pár kroků, může to být ve skutečnosti opravdu zábavné!

#30 Dejte tomu čas. Čas je největší léčitel. Nečekejte zázračný lék. Nakonec se vám to podaří - upřímně!"

Těchto 30 tipů vám pomůže zmírnit citovou bolest, zamyslet se nad minulým vztahem, pomůže vám učit se a růst a stát se šťastnými a sebevědomými v tom, kým jste a co chcete.

Pokud tedy procházíte těžkým rozchodem, použijte tyto tipy, jak se dostat z rozchodu. Pomalu, ale jistě se začnete uzdravovat.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články