Jak získat zpět moc ve vztahu a získat si respekt?

Foto: Unsplash

Jak získat zpět moc ve vztahu a získat si respekt?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Takže jsi ztratil kontrolu, že? To je v pořádku, mám tě. Naučím tě, jak získat zpět moc ve vztahu, a budeš v pohodě!

Naučit se, jak získat zpět moc ve vztahu, není něco, co se stane přes noc. Vyžaduje to spoustu času a trpělivosti. Musíte také pochopit, že moc možná není všechno. Někdy je třeba si vybírat bitvy, lásko moje.

Dobrým příkladem toho, kdy může být nutné vzít si ve vztahu moc zpět, je situace, kdy ji váš partner využívá ve svůj prospěch. Pokud se váš partner domnívá, že má nad vámi moc a kontrolu, je možná na čase odejít.

Jestliže však na to nejste připraveni, možná se jen potřebujete naučit, jak získat moc ve vztahu zpět, a já jsem zde, abych vám s tím pomohl.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Mnozí z nás rádi předpokládají, že ve vztahu nosíme kalhoty, což v podstatě znamená, že máte vše pod kontrolou. Ale jste to skutečně vy? A ještě k tomu, je opravdu tak skvělé mít vše pod kontrolou? Nemají být vztahy o kompromisech a rovnocenném partnerství? Ne? Aha. Dobře. No, předpokládám, že máš pravdu. Někdy je důležité, abychom ve vztahu získali zpět moc - čas od času.

Jak získat zpět moc ve vztahu

Jak už jsem řekl, osobně nejsem z těch, kteří si "berou zpět moc", ale co, umím být šéf a být panovačný. Tady bych vám měl být schopen poradit, ne?"

#1 Zvažte, proč je pro vás moc důležitá. Jo, než se vydáme na tuto cestu, pojďme si trochu prohlédnout duši, ano? Proč vám na tom vůbec záleží? Jak už jsem řekl dříve, moc není všechno.

Jsou však určité okolnosti, kdy chcete ve vztahu zůstat a zajistit, aby fungoval, ale potřebujete mít nad vztahem větší kontrolu. To je to, co si musíte určit dále.

#2 Mám zůstat, nebo mám odejít? Když už hledáte duši, zvažte toto: Stojí za to v tomto vztahu zůstat, nebo je čas odejít? Prožil jsem několik vztahů, které byly skutečně toxické a nezdravé. Můj partner věřil, že mě potřebuje ovládat. Vím, že mě vlastně neznáte, ale řeknu vám - nejsem snadno ovladatelná, ani nemám být ovládána.

Vážně, je však důležité, abyste si opravdu udělali čas a zvážili, zda vám tento vztah vůbec stojí za to, abyste si vzali zpět moc. Nebo byste měla odejít hned, dokud máte ještě zdravý rozum?

#3 *Skutečný krok 1*. Ok, takže teď, když jsme zjistili, že tuhle věc chcete udělat, je čas skutečně se pustit do její podstaty. Je čas vytvořit plán a pochopit, jak získat ve vztahu zpět moc.

Nejdříve se sakra postavte sami sobě. Pokud doufáte, že si ve svém vztahu vezmete moc zpět, je jisté, že váš partner svou moc zneužívá ve svůj prospěch a ve váš neprospěch. Možná s vámi začal špatně zacházet nebo se kvůli němu cítíte jako lidská schránka.

Je čas postavit se na vlastní nohy. Upozornění: "Pokud jste se rozhodli, že se budete chtít zbavit svých partnerů, můžete se obrátit proti nim: To je vyděsí. Musíte pochopit, že neočekávají, že se vám najednou zvedne páteř a převezmete odpovědnost, a přesto jste tady.

#4 Buďte laskaví. Poslechněte, že si ve vztahu můžete snadno vzít zpět moc a přitom zůstat slušným člověkem. Nemusíte házet stín nebo dávat partnerovi najevo, že se vůči vám cítí méněcenný, jen proto, že po tomto mocenském žebříčku šplháte přímo na vrchol. Zabijte je soucit "> laskavost í, jak se říká. Koneckonců, pokud s touto osobou udržujete aktivní romantický vztah, chcete jí přece projevovat lásku a soucit "> laskavost . Jo, a taky moc.

#5 Sebevědomí je klíčové. Stůjte výš než kdykoli předtím a sledujte, jak se třese. Upřímně řečeno, je možné, že na tento den čekali a modlili se za něj. Možná jim vadí, že mají ve vašem vztahu moc. Čekali na den, kdy se postavíte a převezmete ji. Být u moci dá hodně práce, takže jsou možná připraveni předat pochodeň vám. Tedy metaforickou pochodeň moci.

Zůstaňte sebevědomí a věřte si, protože právě tehdy se moc skutečně předá z rukou do rukou. Moc miluje důvěru.

#6 Neberte ne jako odpověď. Dobře, možná to znělo hrozně - ale vyslechněte mě. Jednou, když jsme spolu s přítelem začali chodit, mi poslal zprávu, když jsem byla venku s tátou, ve které stálo: "Dneska večer kino, já a ty, ve 20:00." A já jsem mu řekla: "Tak jo. To bylo všechno. Něco tak jednoduchého, ale naprosto mě to zaujalo. Byl v tom tak náročný a silný.

Na něco takového se nedá říct ne, zvlášť když je to opravdu milý člověk. Takže se ujistěte, že spojujete č. 4 s č. 6, vždy a navždy.

#7 Nevyhýbejte se důležitým věcem. Možná je to jen mým přítelem, ale on se bude vyhýbat důležitým rozhovorům, protože nechce v tu chvíli vést ten divný rozhovor. Nedělejte to. Postavte se svým problémům čelem.

Pokud jste si ještě nepromluvili o manželství nebo dětech, udělejte to. Nečekejte, až se to stane vám. Předneste to sami a projevte důvěru. Vašemu partnerovi se bude líbit, že jste to udělali, a možná si ani nevšimne přesunu moci.

#8 Řekněte mu, co cítíte, když to cítíte. Toto tak trochu souvisí s faktorem sebedůvěry, protože budete muset své pocity sdělit vyzrálým a hladkým způsobem. Brečet na podlaze v poloze plodu není způsob, jak to udělat.

Ujistěte se, že vědí, jak se cítíte. Pak si to přiznejte.

#9 Nenechte se od nich tlačit. Figurativně, samozřejmě! Pokud se vás snaží k něčemu přinutit, ujistěte se, že si stojíte za svým. Nemusíte nic dělat. Ve vztazích děláme kompromisy. Jdeme na fotbalový zápas, o kterém nic nevíme, a naši partneři chodí na koncerty, na kterých neznají umělce/kapelu. To je v pořádku.

Nedovolte, aby vás nutili dělat věci, které nechcete. Také je obrovský rozdíl mezi tím, když vás o něco žádají, a tím, když vám říkají, že něco děláte. Věnujte tomuto rozdílu pozornost a stůjte si za svým.

#10 Vyžadujte respekt, který si zasloužíte. Jste zatracený diamant. Zasloužíte si veškerý respekt světa, ale bohužel ho prostě nerozdáváme tak často, jak bychom měli. Musíte tento respekt od svého partnera vyžadovat.

Ať už máte vše pod kontrolou, nebo ne, zasloužíte si, abyste byli respektováni. Jste přece lidská bytost. Vaše názory jsou platné. Na tom, co máte na srdci, velmi záleží.

Teď, když víte, jak získat ve vztahu zpět moc, budete se moci informovaně rozhodnout, zda váš vztah stojí za to, abyste v něm setrvali.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články