Jak získat zpět sebevědomí po rozchodu

Foto: Unsplash

Jak získat zpět sebevědomí po rozchodu

Způsobil váš rozchod pokles sebevědomí a pochybnosti o sobě samém? Použijte těchto 8 kroků, které vám pomohou vrátit sebevědomí zpět a cítit se opět skvěle!

Každý člověk si čas od času v životě projde problémy se sebevědomím.

Jedním z nejtěžších problémů, kterým může vaše sebeúcta trpět, je však rozchod s někým, koho jste hluboce milovali.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

To je normální a je naprosto v pořádku, že truchlíte.

Jestliže však máte pocit, že vaše sebeúcta kvůli rozchodu trpí, zde je několik způsobů, jak se můžete vrátit zpět do hry!

Jak získat zpět sebeúctu po rozchodu

Někteří lidé dokáží vidět rozchod z té lepší stránky, a to jim porozchodové období značně usnadní.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

To platí zejména pro lidi, kteří se právě dostali z nezdravého vztahu, nebo pro ty, jejichž rozchod byl přátelský.

Jsou však i tací, kteří mají pocit, že ztratili svou poslední šanci na lásku, zejména když byli v lásce zrazeni, a tak se jejich sebevědomí začne stáčet dolů.

Existuje důvod, proč se píseň Neila Sedaky "Rozchod je těžký" stala populární i pro ty, kteří jsou ještě poměrně mladí.

Je to těžké. Ale jakkoli se to teď zdá těžké, je třeba si uvědomit, že to není konec světa!

8 kroků, jak získat zpět sebeúctu!

Nemusíte se do konce svých dní utápět v neštěstí, když budete smutně vzpomínat na chvíle strávené se svou ztracenou láskou.

Skleslá situace po rozchodu je těžká, to je pravda. Ale tady je několik věcí, které můžete udělat, abyste si výrazně zvedli sebevědomí a mohli čelit budoucnosti se vztyčenou hlavou!

#1 Mějte na paměti své nejlepší vlastnosti. Když se s vámi rozejde váš nápadník, je snadné soustředit se na věci, které jste udělala, aby vztah ztroskotal. Možná jste nebyla tak dobrá kuchařka. Možná jste měli otravné zvyky. Možná jste nebyli dostatečně solidární, energičtí, milující, expresivní. Možná jste prostě nebyli dostateční.

Každý člověk má nedostatky. To však neznamená, že by tyto nedostatky a chyby měly vrhat stín na vaše kladné vlastnosti. Přestaňte se soustředit na každou maličkost, kvůli které váš vztah ztroskotal. Místo toho mějte na paměti své nejlepší vlastnosti, díky nimž vztah vydržel tak dlouho, jak vydržel.

Navzdory tomu zhodnoťte své úspěchy. Přemýšlejte o věcech, ve kterých jste dobří, o věcech, které nikdo jiný nedokáže, a o vlastnostech, pro které vás lidé obdivují. Možná někdy zapomenete, že všechny tyto skvělé vlastnosti máte, ale jejich připomenutí vám rozhodně pomůže dívat se na sebe v pozitivnějším světle a cítit se znovu lépe.

#2 Buďte k sobě soucitní. Rozchod je často dobou, kdy se začnete kritizovat za to, že jste nedokázali udržet vztah pohromadě. Ale na druhou stranu musíte být laskaví i sami k sobě tím, že přijmete skutečnost, že toho můžete udělat jen tolik. Není to všechno vaše vina, víte!"

Otevřete své srdce a mysl realitě, že existují věci, které jste nemohli ovlivnit a které mohly způsobit rozpad vašeho vztahu.

Jestliže dokážete být soucitní k druhým, určitě dokážete být soucitní i k sobě. Poplácejte se po zádech za to, že jste se snažili udržet vztah pohromadě. Neberte všechnu vinu na svá bedra a uvědomte si, že k vybudování a rozbití vztahu jsou potřeba dva lidé.

To je v pořádku. Udělali jste, co jste mohli. Máš právo cítit bolest a truchlit nad svou ztrátou. Vnímejte, jak vás smutek zaplavuje, a pak ho pomalu nechte odeznít. Jsi taková, jaká jsi, a jsi skvělý člověk, i když to tvůj bývalý už nevidí.

#3 Zůstaňte v přítomném okamžiku. Je to sice těžké, ale musíte se rozhlédnout kolem sebe a přijmout fakt, že osoba, se kterou jste kdysi byli, už s vámi není. Popírání toho, že je opravdu konec, vám jen zabrání v tom, abyste se posunuli dál. Pokud vám to pomůže, můžete se zbavit všeho, co vám váš vztah připomíná, dokud se nesmíříte s tím, že je konec.

Vyměňte jeho nebo její fotografie za fotografie členů rodiny. Vyhněte se přehrávání vašich písní na iPodu. Vyhýbejte se restauracím, které jste s bývalým navštěvovali.

Proces zbavování se věcí, které vám připomínají vašeho bývalého, může být bolestný. Co však můžete udělat, je postupovat krok za krokem a každou věc, které se zbavíte, posílit pozitivním zážitkem.

Kdykoli vyhodíte některé věci své bývalé přítelkyně, vyberte si novou videohru, kterou vyzkoušíte. Až vymažete zprávy svého bývalého přítele z telefonu, zajděte si na své oblíbené jídlo nebo si dopřejte nový účes.

Nejenže vám to pomůže zapomenout na svého bývalého, ale slouží to také k psychickému, emocionálnímu a fyzickému odstranění stop po vašem bývalém ve vašem životě. Je to skvělý výchozí bod, který vám pomůže znovu vybudovat svou identitu, když jste nyní svobodní a volní. A ach-tak-úžasné úplně od začátku!

#4 Zaměstnejte se produktivitou. Teď, když byste už netrávili čas se svým bývalým, vám v rozvrhu zůstane obrovský kus času, který bude volný. Není opravdu dobrý nápad nechat se nečinně zaměstnávat, protože tyto chvíle vám otevřou cestu ke vzpomínkám na staré dobré časy. Místo toho se raději věnujte nějaké činnosti, kterou si ve volném čase užijete.

Zajděte do posilovny. Naučte se nový jazyk. Cestujte. Pracujte jako dobrovolník. Ať už je to cokoli, co jste nemohli dělat, když jste byli s bývalým, udělejte to teď! Když se zaměstnáte učením se novým dovednostem, pomůže vám to odvést myšlenky od rozchodu, který ničí vaše sebevědomí.

Kromě toho, necítíte se mnohem lépe, když máte odreagování, které zároveň slouží jako skvělé učení? A když se soustředíte na to, abyste se stali lepším člověkem, snadno si uvědomíte, že o sobě budete mít také lepší mínění, jakmile dosáhnete něčeho nového.

#5 Nedívejte se na svůj minulý vztah růžovými brýlemi. Představte si, že sedíte doma, zatímco venku prší. Posloucháte svůj playlist, abyste si ukrátili čas, a začne hrát píseň, na kterou jste s bývalým tančili na výročí. Víte, že ji chcete vypnout, ale všechny ty skvělé vzpomínky se na vás valí jako přílivová vlna nostalgie...

Přestanete. Správně. Tady. Sami v sobě víte, že váš vztah nebyl dokonalý. Měl své vzestupy i pády, tak proč se tolik soustředit na ty vzestupy? Skončil z nějakého důvodu, a tím důvodem je, že to mezi vámi dvěma přestalo fungovat.

Když se ohlédnete zpět, podívejte se na svůj minulý vztah objektivněji. To vám pomůže vidět, že jste se od pohádkového vztahu neodpoutali. Tam venku je naděje na lepší vztah a partnera, který je pro vás lepší!

#6 Vyhněte se hře na srovnávání. Nic nebije do vašeho sebevědomí víc než pohled na bývalého s někým, o kom máte pocit, že je lepší než vy. Ať už uděláte cokoli, odolejte nutkání dozvědět se o současném partnerovi svého bývalého víc!

Nesledujte ho na Facebooku, Twitteru nebo dokonce osobně. Vědět více o nové osobě v životě vašeho bývalého vás jen přiměje k tomu, abyste si v duchu vypsali, co všechno může mít, co vy nemáte. Je víc sexy? Je ona víc sexy? Má lepší práci? Má lepší vztahy s přáteli než vy?"

Pravdu řečeno, nová láska vašeho bývalého a bývalé by se vás už neměla týkat, takže se vyhněte opětovnému otevírání čerstvých ran nahlížením do jejich života. Není to zdravé a rozhodně se kvůli tomu budeš cítit hůř.

Ale pokud si nemůžete pomoct, zkuste se podívat na negativní stránky nového milostného zájmu svého bývalého a zjistíte, že jste přece jenom mnohem lepší!"

#7 Už jste to dokázali, dokážete to znovu. Pro ty z vás, kteří nejsou v rozchodech nováčky, proč si myslíte, že by tento jeden rozchod měl určovat, kým jste po zbytek života? Neměl by!

Možná se vám zdá, že je těžké se přes tento rozchod přenést, ale pokud jste to už udělali, co vám brání v tom, abyste to udělali znovu? Jste odolnější, než si myslíte. A pokud jste se v minulosti z podobného vztahu dostali, pak jste také více než schopni vybudovat nový vztah s někým novým.

Jste skvělý člověk a špatný vztah vás nedefinuje jako špatného partnera. Možná jste s partnerem nebyli kompatibilní, ale to z vás nedělá méně úžasný úlovek, než jakým ve skutečnosti jste!

#8 Získejte podporu přátel a rodiny. Ať už jste ve vztahu, nebo ne, vaši přátelé a rodina by při vás stáli. Obklopte se jejich společností a dovolte jim, aby vám pomohli překonat vaši bolest.

Možná si myslíte, že vás jen rozmazlují, abyste přestali truchlit, ale tito lidé vám mohou posloužit i k tomu, abyste získali nový pohled na věc. Mohou vám připomenout, jak jste sami o sobě úžasnou osobou, ať už jste svobodní, nebo ne.

Tito lidé vás milovali, když jste byli svobodní, když jste byli zadaní, a milují vás i teď, když jste čerstvě po rozchodu. Musí ve vás být něco, co tyto lidi přitahuje.

Vychutnejte si to, važte si toho a věřte v sobě, že takoví skvělí lidé by se vás nedrželi jen tak pro nic za nic!"

Hned teď vypadněte!"

Zvedněte se z gauče a přestaňte se dívat na všechny ty sentimentální romantické filmy, zatímco hltáte vaničku zmrzliny. To, že tento vztah ztroskotal, ještě neznamená, že vaše šance na lásku a skvělý život skončily. A v žádném případě to neznamená, že jste teď méně úžasní.

Dívejte se na sebe pozitivněji a nenechte se tímto jedním milostným zádrhelem srazit na kolena a zasáhnout do vašeho sebevědomí. Nyní se vydejte na cestu a držte hlavu hrdě vztyčenou, až budete znovu čelit trhu nezadaných!

Nejste v lásce neúspěšní jen proto, že tento vztah vyšuměl, jakkoli na něm pro vás záleželo. Využijte těchto 8 způsobů, jak získat zpět svou sebeúctu, připoutejte se a zpevněte se. Zbytek vašeho úžasného života na vás čeká!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: