Proč by křik mohl být skutečně prospěšný pro váš mozek.

Foto: Unsplash

Proč by křik mohl být skutečně prospěšný pro váš mozek.

Stres je emoce, kterou prožívá každý, ale někdy se může vyvinout v nespavost, pocit nízké vlastní hodnoty, špatnou náladu, klinické deprese a extrémního strachu nebo starostí. Americká asociace pro úzkost a depresi (ADAA) uvádí, že více než 322 milionů lidí zažilo nějakou formu deprese, zatímco 40 milionů žije s úzkostnou poruchou. Existuje účinná léčba a existuje jednoduchá, která by mohla pomoci těm, kteří hledají katarzní způsob, jak zmírnit každodenní napětí. Scream Therapy je přesně to, co to zní - praktikující křičí, aby ventilovali svůj smutek, frustraci a hněv, místo aby tyto pocity drželi uvnitř.

Psychoterapeutka Zoë Aston řekla, že je běžné, že se u lidí rozvine úzkost a deprese, protože nechávají své pocity narůst, aniž by se vyrovnaly se všemi emocemi nebo je zpracovávaly. Scream Therapy dává těmto negativním pocitům únikovou cestu.

Funguje to nejlépe ve spolupráci s tradiční terapií

Kritici scream terapie tvrdili, že křik ke zmírnění zadržované frustrace poskytuje pouze krátkodobý přínos a nijak neřeší základní problémy duševního zdraví. Proto mnoho psychoterapeutů a svépomocných guruů doporučuje spárovat praxi s tradičními formami terapie, jako je například talk terapie. Psychoterapeut Gin Love Thompson říká, že terapie křikem může mít ve skutečnosti negativní důsledky, pokud není správně cvičena. Například křik na jinou osobu nebo s ní může způsobit, že se druhá strana bude cítit zneužívána. Vyškolený terapeut může člověka naučit, jak efektivně vokalizovat, aby se vypořádal se svými negativními emocemi.

„Klienta je třeba před implementací takové terapie naučit zvládat nástroje, aby zvládl to, co může velmi pravděpodobně vyvolat,“ řekl Thompson. „Pokud se o to pokusíte dříve, než bude klient připraven, nebo ve špatně zvládnuté situaci, může to potenciálně způsobit psychické poškození.“ Jinými slovy, vyškolený lékař by na vás měl dohlížet, když používáte scream terapii, abyste uvolnili hněv nebo strach.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář