Jak ho přimět, aby se vám otevřel, aniž byste ho od sebe odstrčili?

Foto: Unsplash

Jak ho přimět, aby se vám otevřel, aniž byste ho od sebe odstrčili?

Jednou v létě jsme se ženou jeli po pobřeží Nové Anglie. Abychom si to užili, koupil jsem si ústřice, citron a led. Problém byl v tom, že jsem neměl nástroj, kterým bych ústřice otevřel. Čtenářky, muži jsou jako ústřice, musíte použít nějaké nástroje, abyste je přiměly otevřít - tady je několik z nich.

Buďte dobrým posluchačem
Někdy se muž otevře, a protože se to nestává příliš často, partnerku to zaskočí ("Proč mi to říkáš?" "Co jsi udělal?"). Zatímco se snažíte vybudovat návyk na otevírání se, buďte tím nejlepším posluchačem - projevte trpělivost, soucit a pochopení. Pokud si myslíte, že se otevírá proto, že je něco špatně, zeptejte se: "Proč ses rozhodl mi to říct právě teď? Jsem zvědavý?"

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Vytvořte bezpečné prostředí
Otevření může někdy odhalit překvapení - doufejme, že jsou to překvapení šťastná. Pokud je však prostředí nastaveno na povídání (vypnutá televize) a společnost je intimní (jen vy dva nebo několik blízkých rodinných příslušníků či přátel), pak jste vytvořili živnou půdu pro otevřenost.

Mějte otevřenou mysl
Když se muž začne svobodně vyjadřovat, nevyznívá to úplně stejně jako u ženy. Muži jsou méně emotivní komunikátoři. V důsledku toho, když se otevřou, nakonec uvolní spoustu potlačených emocí. Mohou se rozzlobit nebo rozčílit - to není na vás - bojují proti své zranitelnosti. Proto je nejlepší být připraven na všechno.

Toto není sezení k řešení problémů
Buďte připraveni přijmout to, co je. Pokud si bude myslet, že je diagnostikován nebo že se ho budete snažit napravit či změnit, nebude se cítit bezpečně. Snažte se co nejlépe zdržet se odsuzování, alespoň na chvíli.

Je to obousměrná ulice
Bezpečný prostor pro sdílení můžete pomoci vytvořit tím, že se s ním podělíte o něco na oplátku. Své hluboké myšlenky předestřete několika slovy o tom, že "o tomhle normálně nemluvím" nebo "není pro mě snadné to říct, ale ...", takže když se s posluchačem podělíte o tuto zvláštní úroveň svého já, bude připraven naslouchat zvláštním způsobem také. Tím se vytvoří rituál bezpečného sdílení. O rituálech ...

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Udělejte si posvátný prostor
Ticho. Žádné vyrušování. Neutrální místo. Udělejte něco pro navození zvláštní atmosféry - zapalte svíčku nebo pusťte jemnou hudbu. Postavte se jeden druhému čelem. Mluvte spolu. Možná dokonce předesílejte svůj rozhovor mantrami jako "toto je místo bez předsudků", "bezpečně se otevřete" nebo "duch s duchem, povídáme si". Mantry mohou být mocné - hledejte - nebo si vytvořte - cokoli, co vám oběma nejlépe vyhovuje.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: