Jak přidat do rušného pracovního týdne péči sama o sebe?

Foto: Unsplash

Jak přidat do rušného pracovního týdne péči sama o sebe?

Pokud nemáte péči o sebe na programu dne, měla by se stát dalším políčkem, které můžete zaškrtnout ve svém seznamu úkolů. Zvláště když jste zaneprázdněni, myšlenka na čas věnovaný dlouhé relaxační rutině vás může nechat unavenější než dříve. Naštěstí, když máte v zadní kapse několik snadných technik, můžete se v malých chvílích zmáčknout, ať jste kdekoli.

První prostor pro check-in je s vaším duševním stavem. Nalezení praxe všímavosti, která by se hodila na cesty, může mít velký vliv na to, jak se celý týden cítíte. Místo hodinové meditace nebo procvičování všímavosti navrhuje Mindbodygreen, aby se vám hodil během chvilky na cestách. 

Hluboké břišní dýchání jako způsob, jak uklidnit celý váš systém, je také dobré. Představte si balón v žaludku, jak stoupá a klesá s každým nádechem a výdechem. Zavřete oči a vezměte alespoň tři z těchto úplných dechových cyklů, kdykoli cítíte, že jste ve stresu. Navíc jsou to úžasné postupy, které můžete implementovat, když se probudíte nebo kdykoli přecházíte od jedné věci k druhé. Zvykněte si například na uklidnění systému několika břišními nádechy, když si sednete do auta.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Hlavní příčinou stresu může být také příliš dlouhý pobyt uvnitř. Mindbodygreen doporučuje dostat se několikrát denně ven, aby se vám trochu lépe dýchalo. Svět se může cítit docela malý, když jste celý den ve stejné místnosti. Vyjděte ven a vnímejte, jak čerstvý vzduch vdechuje vašim buňkám nový život.

Změňte svou atmosféru

Po dlouhém dni vám může chvíli trvat, než se plně dekomprimujete a odstraníte z mletí. Aby byl tento proces hladší, pomáhá nakreslit hranici mezi prací a časem relaxace. Například Lyn Lewis, generální ředitelka Journelle, říká Shape, že se rychle převlékne, jakmile se vrátí domů. „Jakmile se dostanu domů, okamžitě se převléknu do svého oblíbeného pyžama. Je to něco, co dělám, abych okamžitě ovlivnil svou náladu, ať už jsou to pohodlné nebo hedvábně elegantní košilky.“

Spíše než sedět ve stejných šatech, ve kterých jste byli celý den, změňte náladu změnou oblečení. Najděte si něco pohodlného, ​​udělejte si chvilku ticha a vyhraďte si místo pro sebe. 

Další způsob, jak se zbavit zátěže, je rozdělit větší úkoly - například cvičení - na lépe zvládnutelná období. Zásuvka navrhuje, abyste se po celý den přizpůsobili různým pohybům, místo abyste se museli probojovat po hodinové hodině po osmi hodinách. Udělejte si vlastní rituál ve svém tréninku a po celý den. Udělejte si pár dřepů na cestě do koupelny, na oběd si udělejte delší procházku nebo se protáhněte.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Nakonec si vytvořte seznam aktivit, díky kterým se budete cítit a podávat to nejlepší, doporučuje Mindbodygreen. Sejmutím věcí, které vám dělají radost a slouží účelu, můžete snáze rozlišovat mezi prioritami a méně důležitými úkoly. 

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: